Šis įdomus Cyrulyšio gamtos takas supažindins jus su nuostabaus Gaujos upės slėnio raida nuo ledynmečio iki šių dienų!
Cyrulyio gamtos takai - 3,5 km, 6,2 km ir 2,7 km ilgio, gerai prižiūrimi pasivaikščiojimo maršrutai Gaujos nacionaliniame parke. Takai yra pažymėti, o maršrute yra ženklai, informuojantys apie gamtos objektų kilmę ir jų vietą Latvijos tradicijose ir kultūroje
Cyrulyšio gamtos takai palei Gaujos upę žavi neįprastu reljefu ir gamtos įvairove. Čia galima pamatyti daug įdomių gamtos objektų.
Atrodo, kad Cyrulyšių urvas veda į pačią žemės gelmę. O Nuotakos urvas, arba Raudonasis urvas, tapo tikros meilės liudininku, kai Livonijos karo metu jaunuolis būtent šiame urve paslėpė savo nuotaką.
Įdomus gamtos darinys yra Gaujos jaučio ežeras, kuris yra upės vingis, per daugelį metų atitrūkęs nuo pagrindinės srovės. Veidrodinės uolos, arba Cyrulišių uolos, gražiai atsispindinčios jaučio ežero vandenyje, yra išties nuostabus vaizdas.
Pasivaikščiojimo metu pamatysite įvairias medžių rūšis skirtinguose miškuose ir stulbinantį gamtos reiškinį - į vieną medį susipynusias eglę ir pušį! Pakeliui taip pat pamatysite žavingus bebrų ir skruzdėlių namus. Čia eisite koja kojon su tyra ir nepaliesta gamta!
Cyrulišlių gamtos takų Gaujaslīčio atkarpa, vingiuojanti mažomis gatvelėmis ir takeliais palei Gaujos upę, leis susipažinti su gamtos paveldu, buveinėmis, augalų rūšimis, įtrauktomis į Latvijos raudonąją knygą (nykstančios rūšys), medine architektūra ir kultūriniu kraštovaizdžiu.
Mėgaukitės visų keturių metų laikų grožiu ant Gaujos upės kranto!
Takų maršrutus rasite Gaujos nacionalinio parko turizmo asociacijos internetinėje svetainėje.
Nuotraukos ir informacija: Gaujos nacionalinio parko turizmo asociacijos