Nors katinai mėgsta vaikščioti po vieną, šiame muziejuje jų net 4 tūkst., o šeši murkia ir leidžiasi paglostomi. Beje, vienas katinų – direktorius Perlas. Greta veikiantis Gyvūnijos sodas sudomins kalbančiomis papūgomis ir netikėto dydžio sraigėmis.
Vandos Kavaliauskienės 1990-aisias įkurto ir jos vardu pavadinto Katinų muziejaus lankytojus su džiaugsmu pasitinka katės ir „muziejaus direktoriumi“ vadinamas išdykėlis katinas Perlas. Trijose muziejaus salėse – katinai, katinai, katinai… Jie atkeliavę ne tik iš įvairiausių Lietuvos kampelių, bet ir iš daugelio pasaulio šalių: Jungtinės Karalystės, Australijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Prancūzijos, Rusijos, Taivano, Šveicarijos, Portugalijos ir kitų.
Muziejus turtėja ir garsių dailininkų paveikslais, fotomenininkų darbais, kuriuose būtinas herojus – katinas. Muziejuje rengiami edukaciniai užsiėmimai, parodos, konkursai, gimtadienio šventės, popietės kačių mylėtojams.
Muziejaus prieigose taip pat yra įkurtas ir gyvasis kampelis, kuriame gyvena įvairūs egzotiški gyvūnai. Čia lankytojai gali pamatyti pitoną, žiurkinį, amūrinį, kukurūzinį, Taivanio žalčius, driežus, krokodilus, net mielą mažą beždžionėlę. Dvi skirtingos ekspozicijos puikiai papildo viena kitą – tūkstančiai kačių gali apsukti galvą, tad tiesioginis kontaktas su kitais gyvūnais padeda atsigauti iš svaigulio.
Muziejuje organizuojamos įvairios parodos, renginiai bei vaikų gimtadieniai.
Muziejus yra Šiaulių jaunųjų gamtininkų centro padalinys.
Informacija ir nuotraukos: Šiaulių turizmo informacijos centras