Nepamirštamame Lėktuvų uoste yra itin modernus jūrų ir karo muziejus su istoriniais laivais, kuriuos galima apžiūrėti.
Įsikūręs garsiame Talino medinių namų rajone Kalamajoje, uostas geriausiai žinomas dėl savo architektūriškai unikalių hidroplanų angarų. Šie angarai, pastatyti prieš šimtmetį, 1916 ir 1917 m., kaip Petro Didžiojo jūrų tvirtovės dalis, yra pirmosios pasaulyje tokio didelio dydžio gelžbetoninės korpuso konstrukcijos. 1930-aisiais čia nusileido Charlesas Lindberghas, žmogus, atlikęs pirmąjį solinį skrydį per Atlanto vandenyną.
Dabar didžiuliuose angaruose yra didelis aukštųjų technologijų muziejus, pasakojantis įdomias Estijos jūrų ir karinės istorijos istorijas ir žadantis „jaudulio kupiną jūrą“ visai šeimai. Muziejuje yra daugiau nei du šimtai didelių eksponatų, kurių plotas prilygsta beveik 2 milijonams A4 formato popieriaus lapų, išdėstytų vienas šalia kito.
Didžiosios Britanijos pastatytas povandeninis laivas Lembit, sveriantis 600 tonų, yra pagrindinis muziejaus objektas. Pastatytas 1936 m. Estijos laivynui, Lembit tarnavo Antrajame pasauliniame kare su sovietų vėliava. Jis buvo eksploatuojamas 75 metus ir buvo seniausias pasaulyje povandeninis laivas, vis dar naudojamas iki 2011 m., kai buvo iškeltas į krantą. Nepaisant ilgos istorijos, Lembit vis dar yra puikios būklės, o įlipus į vidų galima įdomiai pažvelgti į 1930-ųjų technologijas.
Dar viena įdomi atrakcija – visapusiška „Short Type 184“ – britų prieš Antrąjį pasaulinį karą skraidyto hidroplano, kurį naudojo ir Estijos ginkluotosios pajėgos, kopija. „Short Type 184“ užsitarnavo vietą karo istorijoje, nes buvo pirmasis orlaivis, atakavęs priešo laivą iš oro paleidžiama torpeda.
Daugiau įspūdžių suaugusiems ir vaikams suteikia muziejaus treniruokliai, imituojantys skrydį virš Talino, kelionę aplink pasaulį geltonu povandeniniu laivu ir navigaciją Talino įlankoje.
Muziejaus lauko erdvėje lankytojai gali apžiūrėti istorinių laivų kolekciją, įskaitant „Suur Tõll“ – didžiausią Europoje garu varomą ledlaužį.
*Su Talino kortele įėjimas į visą kompleksą nemokamas.
Informacija: Talino turizmo informacijos centras, Visit Tallinn
Nuotraukos: Paul Kuimet