Parko plotas - 150 hektarų. Ragakapos gamtos parkas - tai specialiai saugoma gamtos teritorija, sukurta siekiant išsaugoti kopas, apaugusias senaisiais pušynais, ir biologinę įvairovę jūros pakrantėje. Ragakapa, kurios aukštis siekia 17 metrų, valstybės saugoma nuo 1962 m.
Siekiant supažindinti lankytojus su teritorijos gamtinėmis vertybėmis, parke įrengti du pažintiniai takai. Vienas iš takų eina per pušyną, yra apie 2 km ilgio ir daugiausia sudarytas iš medinių lentų. Taip pat įrengti informaciniai stendai ir suoliukai, o stačiausiose vietose - laiptai. Netoli muziejaus po atviru dangumi laiptais galima patekti ir į kitą pažintinį taką.
Šiame pažintiniame take pateikiama informacija apie parko biologinę įvairovę, neįprastą Ragakapos kraštovaizdžio istoriją, sutinkamus augalus, natūralaus seno pušyno vystymąsi ir vabzdžių paliktus pėdsakus miške. Nuolat besikeičianti gamtos parko ekosistema yra vienintelis daugelio retų rūšių prieglobstis. Čia aptikti septyni Europos Sąjungoje saugomi biotopai: embrioninės kopos, baltosios kopos, mišku apaugusios pajūrio kopos ir natūraliai išsivystę seni spygliuočių miškai. Miškingos pajūrio kopos Jūrmaloje yra ypač saugomas biotopas Latvijoje.
Parke aptinkama 21 Latvijoje ypač saugoma rūšis: aštuonios augalų rūšys, viena grybų rūšis, aštuonios vabzdžių rūšys ir keturios paukščių rūšys.
Informacija ir nuotraukos: Visit Jūrmala