Tinkliškojoje (Sietiņiezio) uoloje galima pamatyti smiltainio darinius ir ornamentus, kurie susiformavo per milijonus metų vykstant gamtos procesams!
Uola yra tarsi prabangi, graži ir ryški smiltainio pilis, kurią sukūrė pati gamta. Ji susiformavo per milijonus metų natūralių procesų, kurie tebevyksta ir šiandien, formuodami Tinkliškosios uolos veidą.
Ši uola labai įvairi - joje yra besiformuojanti arka, didžiulis stulpas, urvas su dviem išėjimais, aukštos uolos ir užkampiai.
Jos smiltainio paviršius nusėtas mažytėmis skylutėmis, išskiriančiomis Tinkliškąją uolą iš kitų uolų. Būtent panašumas į sietyną, tinklą lėmė uolos pavadinimą.
Kadangi uola saugo saulės šilumą, ją savo namais pasirinko laukinių žemės bičių rūšis. Mažas skylutes sukūrė šios bitės, kurios nuolat dūzgia iš jų ir į jas!
Pasak legendos, uoloje su dviem išėjimais gyveno pats Velnias, todėl ji vadinama Velnala (Velnio) ola. Didžiausias smiltainio iškyšulys yra pietinėje Sietyno uolos dalyje ir vadinamas Velnio kulnu, nes būtent iš šios vietos Velnias atšoko šokti per upę. Kitos legendos byloja, kad velnias supyko ant kitoje upės pusėje esančio Liepų dvaro savininko ir norėjo šią iškyšulį išversti priešais dvaro duris. Tačiau tą rytą gaidys anksti užgiedojo ir Velnias nespėjo įgyvendinti savo plano.
Vaikščiodami takeliais ir laiptais pasijusite tarsi priešistorinis valdovas, semdamasis įkvėpimo ir naujų idėjų iš šio žavingo gamtos darinio.
Nuo aukščiausios Tinkliškosios uolos vietos, šios natūralios pilies bokšto, atsiveria vaizdingas vaizdas į apačioje esančią gražią mėlyną juostą - upę, kurią puošia ryškiai žali medžių šakų nėriniai.
Nuotraukos ir informacija: Gaujos nacionalinio parko turizmo asociacijos